×

Hakkımızda

1961 yılında Yaşar Akgün’ün Almanya’da trafo sektörünün önde gelen bir kuruluşunda çalışmasıyla başlayan yolculuk, 1974 yılında İstanbul’daki yatırım ile devam etmiştir. Yurtdışında edindiği tecrübelerini kendi ülkesinde yatırıma dönüştürerek Transformatör sektö

E-Bülten


Hakkımızda

Hakkımızda

1961 yılında Yaşar Akgün’ün Almanya’da trafo sektörünün önde gelen bir kuruluşunda çalışmasıyla başlayan yolculuk, 1974 yılında İstanbul’daki yatırım ile devam etmiştir. Yurtdışında edindiği tecrübelerini kendi ülkesinde yatırıma dönüştürerek Transformatör sektörüne giriş yapmıştır.

2003 yılında ikinci kuşaktan Korhan Akgün transformatör nüveleri imalatı için MKS TRANSFORMATÖR EKİPMANLARI firmasını kurarak deneyimlerini aktarmayı amaçlamıştır.

Firmamız uzman kadrosuyla güç ve dağıtım trafoları için 1000 MVA’ya kadar olan güçlerde nüve üretmektedir. 

Özel tasarımlı nüveler için uzman mühendislerimiz her konuda destek vererek üretim sürecinizde yanınızda bulunmaktadır. 

10.000 m2 lik kapalı alanıyla Şekerpınar Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmamızın üretim alanında birçok dilme ve kesme makinası bulunmaktadır. 

Hizmetler

Hizmetler

Özel durumlara ve projelere özel çözümler üreterek her zaman müşterimizin yanında olarak, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ürün yelpazemizi genişletmeye devam ediyoruz.

Her tip nüve kesimi, dizimi ile hizmet verirken, şönt reaktör, unicore, wound core, ekranlama ürünlerimiz siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ürün yelpazemize katılmıştır. 

Üretim

Üretim

Yüksek kapasiteli dilme makinalarımız, farklı ölçülerde kesim yapabilen kesme makinalarımız ve tecrübeli personelimiz ile üretim kapasitemizle sizlere üretim yapmaya hazırız.